SİKLON FİLTRE

Katı yakıtlı, özellikle kömür yakıtlı kazanlarda yanma sonucu oluşan duman gazları, yakıtın içerdiği kül oranına bağlı olarak oldukça kirlidir. Bu kül her ne kadar kazan içinde alınan konstrüktif tedbirler ile azaltılsa da kısmen duman gazları tarafından sürüklenerek kazan arkasından uçucu kül olarak bacaya verilmek üzere çıkar.
Uçucu kül ve kurumun çevreyi kirletmesini önlemek amacıyla kullanılan  Siklonlarda santrifüj etkisi ile çökertilen partiküller siklon altındaki bunkerde birikmekte, zaman zaman bunker altındaki kapak açılarak kolaylıkla dışarı alınmaktadır. Ayrıca yanma sonucu oluşan kükürt dioksidin bir bölümü de bu uçucu küller ile birlikte çevreye atılmadan toplanmaktadır.
Siklon filtre kullanılması ile duman gazları içinde bulunan çevreyi kirletici ve sağlığa zararlı partiküllerin büyük bir bölümü (%90 verimle) tutulmakta böylece işletme ve çevresi duman gazlarının zararlı etkilerinden korunmuş olmaktadır.

SULU SİSTEM PASLANMAZ BACA FİLTRELERİ

Sistemin içinde bulunan su ya da temizleme solusyonunun özel nozullar aracılığı ile yüksek basınçta atık gazlarla çarpıştırılarak gazda bulunan toksik maddelerin çözünerek arındırılması esasına dayanır.

 

Uygulama Alanları :

  • Kömür Kazanları
  • Fueloil Kazanları
  • Metal Döküm Ocakları
  • Ark Ocakları
  • Dökümhaneler
  • Maden Öğütme Değirmenleri

ÇALIŞMAYA BAŞLAYALIM+90 533 392 40 93

ÇALIŞMA SAATLERİ
P.tesi - C.tesi: 8.00 - 18.00
ADRES
Yeni Sanayi Sitesi,
Değirmenciler Cd. No: 5 Kahramanmaraş
TELEFON
0344 236 24 14
0533 236 45 87

Evyapan Havalandırma, 2021 © Her hakkı saklıdır